Számos kutatás igazolja, hogy lágylézer az élő szervezetre biostimulációs (serkentő) hatást fejt ki. Ez annyit jelent, hogy a sejtek, szövetek lágy-lézerfénnyel világítva gyorsabban képesek regenerálódni (pl. a sebgyógyulás felgyorsul). Amellett, hogy serkenti a szervezet öngyógyító képességét, rengeteg más pozitív hatása is van. Fontos azonban tisztában lenni azzal, hogy nem minden sérülés kezelésére alkalmas!
Mit csinál pontosan a lágylézer?
A lézerfény hatására a sejtek anyagcseréje fokozódik, sőt új sejtek, szövetek és új hajszálerek is képződnek, ráadásul a lágylézerfény stimulálja az immunrendszert is.
Összességében a lézerfény serkenti a test öngyógyító képességét. Emellett számos jótékony hatása van a szervezetre: pl. gyulladás és duzzanat csökkentő, fájdalomcsillapító, csökkenti az izomfeszülést, csökkenti az izomláz okozta kellemetlenségeket, fokozza az állóképességet, javítja az izmok teljesítőképességét, késlelteti az izomfáradtság kialakulását és szignifikánsan csökkenti a tejsav koncentrációt, traumás sérülések következtében kialakuló duzzanat és ödéma gyógyulását segíti elő. Előnyös hatása van a hámsérülések, operáció utáni sebek, csonttörések, szalag és izom szakadások gyógyulásának területén.
A lágylézer kezelés nem csak a sérülések, betegségek tüneteit enyhíti, hanem összetett biológiai- kémiai folyamatok eredményeként sok esetben az okokat is megszüntetheti.
De nem ajánlott azonnal a lézerhez nyúlni egy sérülés után, mert nem minden esetben alkalmazható.
Ne használd a lágylézert ezekben az esetekben
A következőkben összefoglalom a legfontosabb tudnivalókat a lágylézer terápia alkalmazásával kapcsolatban:
- Ismeretlen eredetű fájdalmas területet NE kezelj!
- A Safe Laser készülékek kivizsgált betegek esetén, orvos által diagnosztizált kórképekben alkalmazhatók.
- Csak 18. életévét betöltött, kompetens személy használhatja a lézereket!
- Kisbabák és kisgyermekek esetében ne alkalmazd az orrnyálkahártya bevilágításának módszerét a relatívan túl erős fény miatt, ami a szemet irritálhatja!
- Terhes nőknél az alhas és az orrnyálkahártya ill. csecsemőknél a nyitott kutacsok besugárzása tilos a vérbőség (esetleges veszélyes) fokozódása miatt !!!
- Tilos a készülék használata súlyos véralvadási gondoktól szenvedő személyek esetében is!
- Ne világítsd: a rosszindulatú daganatok területét, a pajzsmirigy és a mell területét, és a gombás bőrfelületeket.
- Festékes anyajegyek direkt besugárzása veszélyes lehet, mivel rákmegelőző állapotnak minősül.
- A lézerekkel szándékosan a szembe és a szemkörnyékére ne világíts!
“Vajon nekem segítene?”
Saját sérülésedre keresed a legoptimálisabb megoldást? Ha az előbbi felsorolás után még mindig úgy tűnik, segíthet a lézer, mielőtt beszerzel egy eszközt és elkezded a terápiát, kérj személyre szabott segítséget!
Írj nekem ezen az oldalon és segítek!
Bővebb lézeres tanácsadásért pedig kérj időpontot egy konzultációra, ahol díjmentesen ki is próbálhatod a lágylézer készüléket!
Tovább a konzultációhoz